Top
richiedi_info
Ceny a informácie

TÚRY

PEŠIE TÚRY
Vo Val Fiorentina nájdete mnoho turistických chodníkov všetkých stupňov obtiažnosti, ktoré umožňujú spoznať a zažiť na vlastnej koži zázraky prírody svetovej slávy – Word Natural Heritage. Dňa 26. júna 2009 UNESCO vyhlásilo 9 skupín Dolomitov za svetové dedičstvo UNESCO. Hlavnými horskými pásmami sú: Pelmo, Civetta, Averau, Pore, Cernera, Marmolada.

  1. ALTA VIA N°1
    Cez Val Fiorentina prechádza slávna Alta Via n ° 1 – turistická trasa v Dolomitoch. Ide o dlhú trasu, ktorá sa delí na rôzne denné úseky, s horskými chatami a stanovými tábormi ponúkajúcimi pohodlie a oddych.
    Presnejšie je to piata etapa hlavnej cesty, ktorá alpinistov privádza di údolia Val Fiorentina z horskej chaty Fiume.gio Nuvolao do horskej chaty Città di Fiume.

CYKLISTICKÉ TÚRY
V údolí sú početné trasy tak pre cestné bicykle ako aj pre horské bicykle, ktoré uspokoja každého: nenáročné, stredne náročné trasy ako aj trasy pre profesionálov. Trasy vedú malebnou oblasťou, ktorá patrí medzi najkrajšie oblasti Dolomitov, s možnosťou urobiť si príjemnú prestávku a osviežiť sa v niektorej z početných horských chát a salašov.

TÚRY NA SNEŽNICIACH
Túra na snežniciach je ďalší spôsob, ako si vychutnať sneh. Je alternatívou lyžovania poskytujúcou možnosť vychutnať si očarujúce prírodné scenérie Dolomitov. Snežnice umožňujú prejsť chodníky zasypané snehom a neprepadnúť sa, takže sa môžete prechádzať po krásnych zasnežených chodníkoch v lesoch Dolomitov.