Top
richiedi_info
Ceny a informácie

LETO

CYKLISTICKÉ TÚRY
V údolí sú početné trasy tak pre cestné bicykle ako aj pre horské bicykle, ktoré uspokoja každého: nenáročné, stredne náročné trasy ako aj trasy pre profesionálov. Trasy vedú malebnou oblasťou, ktorá patrí medzi najkrajšie oblasti Dolomitov, s možnosťou urobiť si príjemnú prestávku a osviežiť sa v niektorej z početných horských chát a salašov.

HOROLEZECTVO
Horolezecký komplex je komplexom umelých poisteik, oceľových lán, železných schodíkov a kolov, ktoré umožňujú prejsť skalný terén akejkoľvek obtiažnosti, takže je schodný aj pre amatérskeho horolezca. Niektoré z hlavných horolezeckých trás nášho teritória a priľahlých oblastí: Gusela al Averau /Nuvolao, Tomaselli (Cima Fanis), Piazzetta al Piz Boè, Trincee (Mesola) Costantini (Moiazza), Alleghesi al Civetta, Tissi (Civetta).

SEVERSKÁ CHÔDZA V ÚDOLÍ VALFIORENTINA 
Nordic Walking je úžasná športová disciplína na šerstvom vzduchu. Ide o jemný tréning, ktorým sa rozvíja vytrvalosť, sila a kondícia. 

PEŠIE TÚRY
Vo Val Fiorentina nájdete mnoho turistických chodníkov všetkých stupňov obtiažnosti, ktoré umožňujú spoznať a zažiť na vlastnej koži zázraky prírody svetovej slávy – Word Natural Heritage. Dňa 26. júna 2009 UNESCO vyhlásilo 9 skupín Dolomitov za svetové dedičstvo UNESCO. Hlavnými horskými pásmami sú: Pelmo, Civetta, Averau, Pore, Cernera, Marmolada.

  • ALTA VIA N°1
    Cez Val Fiorentina prechádza slávna Alta Via n ° 1 – turistická trasa v Dolomitoch. Ide o dlhú trasu, ktorá sa delí na rôzne denné úseky, s horskými chatami a stanovými tábormi ponúkajúcimi pohodlie a oddych.
    Presnejšie je to piata etapa hlavnej cesty, ktorá alpinistov privádza di údolia Val Fiorentina z horskej chaty Fiume.gio Nuvolao do horskej chaty Città di Fiume.